Kurslab; eğitmenleri ve bireyleri yenilikçi ve gelişmiş sanal sınıfta bir araya getiren, pazar yeri mantığıyla çalışan, canlı eğitim platformudur.

2018 yılında Mustafa Gençoğlu tarafından kurulan Kurslab, Türkçe dil bilgisinden, İngilizce eğitimine, YKS-AYT’den YÖKDİL’e, Matematik, Fen ve Kimya dersinden, hobi ve müzik eğitimine kadar pek çok alanda, uzman öğretmen ve eğitmenlerden birebir, canlı ders alabileceğiniz çevrimiçi bir platform olarak faaliyet gösteriyor.

Kurslab sayesinde zaman ver mekân kısıtlaması olmaksızın istediğiniz alanda kursu uygun fiyatlara dünyanın her tarafından bulunan eğitmenlerden kendinize uygun olanı seçip sanal sınıf ortamında canlı şekilde eğitimi gerçekleştirebiliyorsunuz. Aynı zamanda, Kurslab’ın geliştirmekte olduğu karakter analizi modülü ile sizin karakterinize en yakın olan eğitmen ile eşleşebilir ve öğrenci-eğitmen uyumunu en üst seviyeye çıkarabilirsiniz.

Kurslab bünyesinde bulunan 1000’in üzerinde eğitmen havuzundan dilediğiniz alanda 15 dakikalık ücretsiz deneme dersi de alabiliyorsunuz. Kurslab veri tabanında sadece Türkiye’den değil, özellikle yabancı dil öğrenmek isteyenler için 30’dan fazla ülkeden anadilde eğitim veren eğitmenler de bulunuyor. Akıllı tahta, görüntülü görüşme, ekran ve belge paylaşımı, ders notlarının Pdf olarak alınması gibi pek çok işlemi dijital sanal sınıf üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz.

Özellikle pandemi döneminde artan ihtiyaca cevap verebilmek adına yepyeni, gelişmiş ve çok daha verimli bir ara yüzle kullanıcıların karşısına çıkan Kurslab, Mart 2020 tarihinden itibaren kurumlara ve kişilere Sanal Sınıf’ı aylık, günlük veya haftalık olarak kullanma imkânı sunmaya başladı. Sisteme bu parçanın da eklenmesiyle B2B ve B2C olarak geniş bir müşteri portföyü oluşan Kurslab her zaman müşterilerden gelen talepleri dikkatle inceleyerek yenilikler yapıyor. Bu sayede her zaman dinamik ve yepyeni bir görünüme sahip oluyor.

Kurslab, ilerleyen dönemde sisteme eklenecek B2B kısım ile kurumlara ve özel okullara yurt dışındaki dil okullarından online eğitim ile akredite edilmiş sertifika alma fırsatı sunacak. Bu sayede öğrenciler yurt dışına gitmeden, doğrudan yurt dışındaki dil okullarından sertifikalarını alabilecek ve büyük masraflardan kaçınmış olacaklar.